You are here:  / Pozostałe / Wybór mebli oraz przeróżne inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby

Wybór mebli oraz przeróżne inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby

post by related

related post

Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być ogromnym miejscem, aby przechowywać w niej swoje rzeczy oraz utrzymać w nich porządek. Sprawdzi się ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. W takim wypadku bardzo dobrze sprawdzą się drzwi przesuwne, żeby odizolować garderobę od pokoju.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Urządzenie garderoby uzależnione jest przede wszystkim od tego, co zamierzamy w niej trzymać. Zależnie od rodzaju ubrań, które posiadamy, powinniśmy zdecydować, czy w swoich meblach powinno znajdować się więcej drążków z wieszakami, szuflad lub może regałów. Pod uwagę powinno się wziąć także ewentualne niezbędne miejsce na przeróżne urządzenia, jak np. deska do prasowania bądź żelazko.

W sytuacji, gdy garderoba nie zajmie dużo miejsca, bardzo dobrym wyborem jest kupno szafy na wymiar. W ten sposób zwiększymy dostępne miejsce na odzież, jak i przeróżne dodatki. Do niewielkiej garderoby można zakupić meble na wymiar sprzedawane przez firmę Komandor, która wytwarza ładowne szafy ubraniowe. Dobrze jest zastanowić się również nad zakupem szafy narożnej, która umożliwi powiększenie dostępnego miejsca do przechowywania.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Bardzo dobrym pomysłem na zwiększenie powierzchni użytkowej garderoby jest zamontowanie tam drzwi przesuwnych, nawet gdy jest to osobny pokój. Takie drzwi pozwolą na zaoszczędzenie nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest potrzebna do otworzenia klasycznych drzwi. Możemy postawić na gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Należy pamiętać, że właściwe meble w garderobie to nie wszystko. Należy zadbać też o odpowiednie oświetlenie garderoby. Niezwykle istotne jest, by światło dotarło do wszelkich zakamarków pokoju. W związku z tym, gdy Twoja garderoba to niemały pokój, powinniśmy zatroszczyć się, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Z ekonomicznego punktu widzenia doskonałym wyborem są LED-y. Nie tylko wykorzystują one mało energii, ale dostępne są różne rozwiązania, które sprawiają, że można zamontować je w dowolnym miejscu.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotną część każdej garderoby stanowi lustro. Nie tylko umożliwi ono nieograniczone oglądanie się w trakcie wyboru stosownego stroju, ale też zwiększy ono optycznie wnętrze. Jeśli nie mamy przestrzeni na lustro stojące, można zdecydować się na wiszące. Świetnym rozwiązaniem będzie również wybór szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Wybór mebli oraz przeróżne inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)