You are here:  / Praca dam Stalowa Wola / Skuteczność artykułów sponsorowanych

Skuteczność artykułów sponsorowanych

post by related

related post

Skuteczność artykułów sponsorowanych

Jedną z nielicznych i zarazem skutecznych form reklamy są artykuły sponsorowane. W szczególności są stosowane do promocji produktów bądź usług, które to nie występują zbyt często na naszym rynku przez co świadomość ludzi o ich obecności jest niewielka. Artykuły sponsorowane mają na celu przedstawienie czytelnikom dany produkt z jak najlepszej strony uwzględniając jego negatywne cechy w sposób błahy.
Portale internetowe

W internecie istnieje bardzo dużo serwisów, które publikują na swojej stronie artykuły sponsorowane. W większości są to serwisy tematyczne opisujące nowości w danej branży, które za odpowiednią opłatą miesięczną wyświetlają nasz artykuł na stronie głównej. Istnieje jednak spora ilość darmowych portali jak na przykład blogi tematyczne prowadzone przez amatorów nowości. Ponadto większość katalogów branżowych ma możliwość publikowania artykułów, a ich właściciele robią to zupełnie za darmo. Taki bezpłatny katalog, oprócz publikacji artykułu pozwoli Ci również na umieszczenie darmowej wizytówki Twojej firmy.
Jak napisać artykuł sponsorowany

Istnieje bardzo duża ilość metod pisania artykułów sponsorowanych. Część z nich stara się ukrywać negatywne cechy danego produktu bądź usługi, inni zaś starają się je zbagatelizować wspominając jedynie o zagrożeniach. Moim zdaniem jednak jest to bardzo duży błąd, który może bardzo zaszkodzić Twojej firmie. Problem nastąpi wtedy, gdy klient Twojej firmy odczuje skutki uboczne wykonanej usługi bądź zakupionego przedmiotu ? jest wtedy więcej niż pewne, że na każdym forum Twoja firma zbierze negatywne komentarze, co w efekcie wpłynie na zły wizerunek Twojego biznesu w internecie.

Jak więc poprawnie napisać artykuł sponsorowany? Po pierwsze należy napisać do czego służy przedmiot lub co spowoduje dana usługa. Podając te informacje należy odnieść się do emocji czytelnika, pokazać mu co tak na prawdę dany produkt może zmienić w jego życiu. Jest to niezmiernie istotne, gdyż ludzie w większości przypadków dokonują zakupów pod wpływem emocji. Pisząc tego typu artykuł na końcu warto opisać skutki uboczne oraz ewentualne zagrożenia ? wspominając o nich jesteśmy bardziej wiarygodni w stosunku do czytelnika. Efekty tego można zaobserwować bardzo szybko poprzez pozytywne komentarze do naszego artykułu, co powoduje jeszcze większe zainteresowanie naszą firmą. Niekiedy czytelnicy z uwagi na skutki uboczne nie dokonają zakupu tego właśnie produktu, ale po zapoznaniu się z pełną ofertą naszej firmy dokonają zamówienia innego.

Rzetelne opisanie naszej oferty posiada również długofalowe skutki, staniemy się profesjonalistami w danej branży w oczach każdego potencjalnego klienta, co z pewnością zaowocuje pozytywnymi komentarzami na temat działalności naszej firmy we wszelkich możliwych forach internetowych, przez co wykreujemy pozytywną opinię publiczną na nasz temat.

Skuteczność artykułów sponsorowanych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)